Hakkımızda

1978 yılından bu yana iç ve dış piyasalara enjeksiyon döküm ve kalıp tasarım yapım hizmeti vermekte olan şirketimiz, müşteri odaklı üretimi ve kaliteli ürün anlayışını ilke edinerek hizmet vermektedir.

Gelişen ve sürekli yenilenen teknolojiye sahip olan firmamız, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi, inşaat ve elektronik sektörlerine hizmet vermektedir.

2002 yılından bu yana ISO 9001 Kalite ve Güvence sistemi ile yönetilmekte olan firmamız, en kaliteli ürünü, en iyi hizmet ile müşterilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.

2011 yılından bu yana Hadımköy mevkiinde bulunan yeni binasına taşınan firmamız 7000m2 kapalı alanda Yönetim, Kalıp Tasarımı ve İmalatı, Sıcak ve Soğuk Kamara Metal Enjeksiyon Döküm ve Montaj bölümleri ile hizmet vermektedir.

2014 Yılı itibari ile, Teknopres Metal Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. olan ünvanımız Teknopres Metal San. ve Tic. AŞ. olarak değişmiştir.
65 ton ile 163 ton arasında değişen 3 adet Sıcak Kamara Metal Enjeksiyon ve 150 ton ile 630 ton arasında değişen 9 adet Soğuk Kamara Metal döküm makinesinden oluşan dökümhane makine parkımızda ağırlıkları 3 gram ile 7500 gram arasında değişen alüminyum ve zamak parçalarının dökümünü başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Modern CNC ve üniversal tezgahlar ile donatılmış kalıphane bölümümüzde, her türlü metal ve plastik enjeksiyon kalıplarının konstrüksiyonunu, simulasyonunu ve imalatını deneyimli ve konusunda uzman kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz.

CNC torna ve freze tezgahlarından oluşan mekanik işlem bölümümüzde dökümünü yaptığımız ürünlerin yüksek hassasiyetli talaşlı şekil verme işlemlerini başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Montaj bölümlerimizde ağırlıklı olarak pencere kapı mekanik ve kol sistemlerinin modern techizat ve donanımlarımızla çeşitli montaj işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Tarihçemiz

İlk üretime başladığımız 1978 yılından bugüne Teknopres istikrarlı ve sağlam adımlarla büyümesini sürdürdü. Metal enjeksiyon, kalıp tasarımı – üretimi, sac pres işleri ve son ürün montajında bugün eriştiğimiz uzmanlığı başta otomotiv olmak üzere çeşitli sektörlerin hizmetine sunmaktan büyük kıvanç duyuyoruz.

Prensiplerimiz

Sağlam temeller üzerine kurulmuş olan organizasyon yapımız; gelişmiş teknolojik ekipmanlarımız, profesyonel ve deneyimli uzman kadromuz ile birlikte, ürünlerimizi ve üstlendiğimiz projeleri en yüksek kalite ve üstün müşteri memnuniyeti anlayışıyla üretmek ve onurla hizmete sunmaktır.

Bize Sorun